Journalsystem nede ved flere sykehus

Flere sykehus ble rammet av problemer med Dips journalsystem i ettermiddag.
Feilen ble rettet klokka 15.30 mandag ettermiddag, skriver VG. Da hadde Dips vært nede i nesten to timer.
Det er Sykehuspartner som har ansvar for driften av Dips.
Disse sykehusene var rammet
Sykehusene som var rammet var: Oslo universitetssykehus, Akershus universitetssykehus, Sykehuset Innlandet, Sykehuset i Vestfold, Betanien Sykehus, Sørlandet sykehus, Sykehuset Telemark, Sykehuset Østfold og Bærum sykehus.
Oslo universitetssykehus sier at de har rutiner for å drifte dette for manuelt, men at det blir et problem hvis det vedvarer.
Beskjeden om at journalsystemene var nede, kom litt før klokka 13.30.
– Vi jobber med feilsøking og prioriterer å få systemet i drift så fort som mulig, sa kommunikasjonssjefen i Sykehuspartner til VG rett etter at systemet gikk ned.
Dips leverer journalsystem til alle sykehusene i Helse nord, Helse vest og Helse sør-øst. Dette utgjør ca. 4, 3 millioner mennesker.
0 Kommentarer