fbpx Ny undersøkelse : Stor misnøye med Helseplattformen Hopp til hovedinnhold

Ny undersøkelse : Stor misnøye med Helseplattformen

Fingre som taster på et tastatur

Norsk Sykepleierforbund ville ikke delta i undersøkelsen.

Misnøyen med Helseplattformen er fortsatt stor blant ansatte mer enn et halvt år etter den ble innført, viser ny undersøkelse.

I fjor vår ble Helseplattformen innført på de fire sykehusene i Møre og Romsdal, mot sykehusledelsens egen vilje, skriver Adresseavisen.

90 prosent sier de bruker mer tid

I den nye undersøkelsen kommer det fram at ni av ti spurte, og ni av ti leger, mener at de bruker mer tid på arbeidsoppgavene sine nå enn de gjorde før plattformen ble innført.

Totalt har 669 personer svart på undersøkelsen. Leger, radiografer, administrativt ansatte og «andre», organisert i Fagforbundet, ble invitert til å svare på undersøkelsen.

– Det som kanskje gjorde mest inntrykk på meg, er tiden de forteller at de bruker på å få oversikt over medikamentbruken, som framstilles som veldig kronglete, sier professor emeritus Kåre Heggen ved Høgskolen i Volda, som står bak undersøkelsen.

NSF ønsket ikke å delta

Undersøkelsen viser også at 46 prosent av respondentene svarer at de vurderer å slutte i jobben sin på grunn av Helseplattformen, opplyser Dagens Medisin.

94 prosent av de spurte svarer ja på spørsmål om de frykter at utgiftene til Helseplattformen fører til at institusjoner og avdelinger legges ned i Helse Møre og Romsdal.

En svakhet med undersøkelsen er at Norsk Sykepleierforbund, en stor yrkesgruppe i sykehusene, ikke har ønsket å delta.

0 Kommentarer

Innsendte kommentarer kvalitetssikres før publisering. Kvalitetssikringen skjer i vanlig arbeidstid.

Ledige stillinger

Alle ledige stillinger
Kjøp annonse
Annonse
Annonse