fbpx Tilbake til normal drift ved Sykehuset Østfold etter mulig gasslekkasje Hopp til hovedinnhold

Tilbake til normal drift ved Sykehuset Østfold etter mulig gasslekkasje

Bilde av Sykehuset Østfold

Sykehuset Østfold på Kalnes i Sarpsborg ble satt i gul beredskap som følge av en mulig gasslekkasje mandag. Det er nå normal drift igjen.

– All lukt er borte. Årsaken til lukten det ble meldt om, er ikke funnet. Sykehuset er tilbake i normal beredskap og normal drift. Nødetatene avslutter på stedet, opplyser operasjonsleder Melissa Krag i Øst politidistrikt i politiloggen like før klokka 11.30.

Nødetatene ble klokka 9.20 mandag morgen varslet om propanlukt i tredje etasje på sykehuset. Sykehuset ble ikke evakuert, men enkelte inngrep ble satt på vent.

– Klokken 10 meldte politiets innsatsleder at det mistenkes propanlekkasje fra byggearbeid på stedet, alternativt at lukten kommer fra en tank med formalin, som i dag er tømt, skrev Krag om hendelsen.

Brannvesenet utførte målinger, men fikk ikke utslag. Oksygennivået var normalt over hele sykehuset.

0 Kommentarer

Innsendte kommentarer kvalitetssikres før publisering. Kvalitetssikringen skjer i vanlig arbeidstid.

Ledige stillinger

Alle ledige stillinger
Kjøp annonse
Annonse
Annonse